Čo je záder a prečo vzniká?

Záder vzniká pri odtrhnutí malého kúsku kože z odumretej časti pokožky. Dôvod, prečo sa záder vytvorí práve v okolí nechtového lôžka je ten, že na tomto mieste je koža zraniteľnejšia. Má slabú tukovú ochrannú vrstvu a silný sklon k vysušovaniu. S rukami pracujeme neustále, takže neustále hrozí, že o záder zavadíme. Do ranky sa dostávajú nečistoty, takže začne hnisať a bolieť. Zádery ohrozujú všetky vekové skupiny, obzvlášť ľudí, čo sa pohybujú v priestoroch, ktoré vysúšajú kožu. Častým dôvodom je zlozvyk obhrýzania nechtov a okolitej kože. Takto si do zraneného miesta ľahko zanesiete infekciu a hojenie bude o to zdĺhavejšie. Je možné , že Vám chýba vitamínA, B,D.

Ošetrenie záderov

Bolestivé zádery, treba vydezinfikovať a udržovať okolie nechtov olejčekmi na kožtičku, ktoré sú špeciálne vyrobené pre tento účel.  Ošetrovať pokožku je vhodné keď je zmäkčená, záder jemne zastrihnúť a neodtŕhať či neodkusovať. Pravidelne si premasťovať pokožku  kvalitnými krémami. Doporučujeme  používať na zádery olejček s výťažkami z aloe vera alebo tea tree olejček, ktorý má liečivé účinky, vitamín E, pšeničné klíčky.

Sérum na posilnenie nechtov Podopharm PODOFLEX 10 ml | iNohy.sk

Odporúčame

Predchádzať záderom môžete i pravidelným peelingom . Zjemníte tak drsnú kožu okolo nechtov. Každý prst si krúživými pohybmi vymasírujte s peelingom. Opláchnite vodou a nakrémujte pokožku. Zostane vláčna a jemná bez záderov. Pokožku pravidelne hydratujte a vyhýbajte sa agresívnym umývacím prostriedkom.

 

Soft Feet peeling - píling na nohy a chodidlá 125ml Gehwol

Ideálne navštíviť PEDANTE , kde Vám s týmto problémom poradíme a odporučíme vhodnú procedúru  a ošetrujúci prípravok.

 

Nagel und Hautschutz Öl - ochranný olej na nechty a pokožku

Tea tree oil | ipedicurehk

 

Mohlo by vás zaujímať