Lapis a jeho využitie

 Niekedy ste  doma odkázaní na svoje vlastné ošetrovanie a zákroky. Prinášam zopár užitočných informácií a návod ako na to. Práve takéto informácie často  žiadate v správach cez email či messenger. Takže zhrnutie pre všetkých.

MANIPULÁCIA

Hlavne pozor na manipuláciu s Lapisovou tyčinkou. Biela špička, ktorou sa potiera pokožka je tvrdá ale zároveň veľmi krehká, preto netlačte príliš silno. Zľahka vtierajte. LAPIS všetko čoho sa dotkne zostane čierne. Pri manipulácii pracujte opatrne alebo si dajte rukavice. Čierne fľaky Vám budú na rukách dlhšiu dobu skrášľovať imidž ošetrovateľky. Fotky rúk sú od klientov, ktorým sa podarilo dostať Lapis tam kde nechceli a poskytli informáciu pre varovanie ostatných.

 

LAPIS

Slúži na  hojenie  a odstraňovanie kožných útvarov na pokožke. Je antibakteriálny, a urýchľuje epitelizáciu  tkanív. Ide vlastne ľudovo a jednoducho povedané o suché vypaľovanie- odstránenie

  • bradavíc  
  • divého mäsa-granulácie. 

Koža sa pod náterom zasuší a teda útvar sa bude zmenšovať.

NÁVOD NA POUŽITIE 

Tyčinkou zľahka votrieť na vlhkú pokožku. Opakovať každý deň. Vytvorí sa po pár dňoch, cca 5-7 dní hrubá čierna kôra, ktorú navlhčíme a odstránime a opakujeme postup až do úplného odstránenia bradavice či divého mäsa pri zarastajúcich nechtoch. Dôležitá je hygiena a dezinfekcia postihnutého miesta.

Lapisovú tyčinku môžete používať v domácom prostredí.

Je dôležité používať ju iba pre jednu osobu, keďže prichádza špička tyčinky do kontaktu s pokožkou a pri použití ďalšou osobou, by došlo k prenosu vírusov či baktérií.

ODSTRÁNENIE ČIERNEJ KÔRY

Keď sa po pár dňoch vytvorí čierna tvrdá kôra, je treba ju odstrániť. Pokožku navlhčíme alebo použijeme zmäkčujúci dezinfekčný prípravok a snažte sa zľahka  útvar uvolniť a odstrániť ako chrastičku, jemným ťahom. V prípade príliš tvrdej kôrky ju jemne vystrihajte, vydezinfikujte a pokračujte v aplikácii znova . Postup treba opakovať až do úplného vymiznutia daného kožného útvaru. Pripravte sa veľkú dávku trpezlivosti. Niekedy to trvá dlhšie.

Je vhodné a odporúča sa posilniť imunitu vhodným prípravkom.

 

     

 

Želáme veľa úspechov pri ošetrovaní a čisté ruky bez čiernych fľakov.

 

Na liečbu bradavíc sú i ďalšie výborné prípravky. Sledujte náš blog.

Bradavica na chodidlách

 

Bradavica alebo kurie oko?

Mohlo by vás zaujímať