DIAGNOSTIKA A INDIVIDUÁLNE VLOŽKY

Spolupráca s PODIART

Na obsluhu digitálneho skenera – podoskopu, používanie  špeciálneho softvéru a kompletný servis, ktorý Vám poskytneme,  som bola zaškolená a mám oprávnenie na túto činnosť.

V PEDANTE sa o Vás postaráme. Spracujeme tlakové digitálne snímky – skeny , ktoré sú online odoslané do fi.Podiart , kde sa team odborných protetikov a pracovníkov postará o výrobu individuálnych ortopedických vložiek vyrobených na mieru.

Snímky Vám odošleme na email a môžete ich použiť i na ďalšiu konzultáciu .

Hotové ortopedické vložky si vyzdvihnete u nás v PEDANTE.

Cena diagnostiky chodidiel je 30,- €.

Diagnostika a individuálne vložky

Ide o jedinečné digitálne vyšetrenie chodidiel pomocou špeciálneho prístroja Podoskop.

Na základe zoskenovaného tlakového diagramu chodidiel počítačový program poskytne informácie o deformáciách každého chodidla a vytvorí podklady pre výrobu individuálnych ortopedických vložiek pre jednotlivé chodidlá.

Vložky sú na základe požiadavky upravené pre bežné denné použitie, špeciálne pre šport, turistiku a pre deti.

Počítačová diagnostika chodidiel -
patentovaná technológia

Ide o špeciálne počítačové optické vyšetrenie chodidiel pomocou tzv. Podoskopu s nášľapnou plochou s bezpečnostným sklom, pod ktorým sa nachádza termokamera, prepojená cez digitálnu kartu s notebookom, v ktorom je diagnostický program.

Vyšetrenie prebieha postavením klienta na vyšetrovaciu plochu podoskopu a následne zhotoví špeciálny termosnímok, ktorý slúži k presnému posúdeniu stavu chodidiel a k výrobe individuálnych vložiek na mieru. Zhotovený termosnímok je v prípade objednávky odoslaný do centrály firmy PODIART, kde sú odborným technikom následne vyhotovené presné a jedinečné individuálne ortopedické vložky.

Individuálne ortopedické vložky

Pravidelným používaním týchto vložiek môžeme predísť , prípadne zmierniť alebo celkom odstrániť problémy :

  • spadnutej klenby
  • plochej nohy
  • pálenie a bolesť v oblasti priečnej klenby
  • kolena, pohybový aparát
  • kĺbov
  • päty, pätnej ostrohy
  • Achilovej šľachy zapálenej
  • redukujú zatvrdnutú pokožku na miestach došľapu
  • udržujú klenbu a členky v optimálnej pozícii
  • korigujú statické zmeny

Vložky sú zhotovené z ľahkých a príjemných materiálov a nevyvolávajú alergie.

Korektory na podporu chodidiel

Korektory slúžia na zlepšenie komfortu  chodidla a zároveň zabezpečia odľahčenie v danej postihnutej časti. Korektor efektívne rozmiestni  tlak, ktorý je vyvíjaný na určité postihnuté miesto a tým vám zabezpečí úľavu.

Korektor môžete použiť  pri kladivkových prstoch, drápovitých prstoch, preložených prstoch, vybočených palcoch – hallux valgus, odľahčením kĺbikov na prstoch, ochránia pred trením, tlakom,  otlakom, či kurími okami.

Sú vyrábané prevažne zo silikónu, molitanu či elastického bavlneného materiálu, ktorý je umývateľný a dá sa dezinfikovať.

V PEDANTE Vám ponúkame  široký výber rôznych modelov. Pri výbere korektoru v našom salóne Vám poradíme.

Dezinfikátor obuvi KLENZ

Dezinfikátor KLENZ je prístroj s veľkou účinnosťou až 99,8% a to vďaka pôsobeniu nano častíc striebra a ozónu, látok s antibakteriálnymi vlastnosťami, ktoré zbavujú veci od baktérií, pliesní a tiež zápachu.

Podľa intenzity zápachu sa odporúča absolvovať hneď 2 cykly. Na bežnú dezinfekciu stačí 1 cyklus. Proces prebiehajúci v KLENZ
dezinfikátore je tzv. suchý bez pôsobenia tepla a nepoužívajú sa žiadne čistiace látky ani voda. Po skončení cyklu sa veci môžu okamžite používať.

Obuv sa vloží do dezinfikátora
• cyklus trvá 8 min
• poplatok 1€