PEDIKÚRA

Mokrá pedikúra

Mokrá pedikúra spočíva v namočení nôh do očistného kúpeľa, s pridaním zmäkčujúcích prísad. Nohy sa vysušia , vydezinfikujú  a následne sa  odstráni  zhrubnutá koža, kurie oká či mozole  a to pomocou skalpela. Odstráni sa  koža okolo nechtov a  upravia sa  nechty pedikérskym náradím. V závere sa aplikuje  vhodný krém podľa typu pokožky.

Pedikúra sa odporúča absolvovať každých 4-6 týždňov, podľa stavu chodidiel. Je to výborná prevencia pre udržanie zdravých a bezproblémových chodidiel.

Prístrojová pedikúra

Prístrojová pedikúra je odborné ošetrenie nôh, ktoré sa vykonáva špeciálnym prístrojom. Na rozdiel od klasickej mokrej pedikúry, kedy sa namočená koža odstraňuje skalpelom, sa pri suchej metóde nohy nenamáčajú, ale koža aj nechty sa upravujú rôznymi rotačnými nástrojmi.

Prednosťou prístrojovej pedikúry je dôkladnejšie a  efektívnejšie ošetrenie zarastených a zhrubnutých nechtov. Nakoniec je aplikovaný krém podľa typu pokožky.

Kombinovaná pedikúra

Kombinovaná pedikúra je efektívne spojenie výhod mokrej a prístrojovej pedikúry, ktoré zabezpečí dokonalú úpravu pokožky a nechtov chodidiel.

Tento druh pedikúry dokáže poskytnúť použitím očistného kúpeľa, odstránenia zhrubnutej kože skalpelom, dobrúsením kože prístrojom a ošetrením nechtov prístrojom s rotačnými frézkami, pôsobivé spojenie pôžitku, relaxu a dôkladného ošetrenia chodidiel za rozumný čas.

Odborné ošetrenie

Špony a zarastajúce nechty

Terapia šponami eliminuje všetky bolestivé konflikty v nechtových valoch, vedie k náprave priečneho zakrivenia nechta a obnovuje tak jeho prirodzenú morfológiu. Výsledkom terapie použitia špôn je pravidelný, estetický a funkčný necht, ktorý je v harmónii s tvarom palca, bez recidívy zarastania. Terapia šponami je účinná a zabezpečí komfort pri chôdzi a trvalé vyrovnanie nechtu .

 Poznáme veľa druhov špon (nalepovacie, umelohmotné, drôtené, zložené z viacerých časti alebo len z jednej časti). Každý druh má svoje prednosti a výber vhodnej špony odporučí odborný pedikér.

Protetika nechtov v pedikúre

Protetika nechtov je  estetická náhrada, oprava poškodených alebo doplnenie chýbajúcich prírodných nechtov špeciálnym protetickým materiálom s antimykotickým zložením, ktorý je pružný a dokonale pôsobí na nechtoch i v obuvi.

Nechtová protetika  sa môže lakovať či gellakovať. Trvácnosť protetiky je 4-6 týždňov. Potom je nutné protetiku odstrániť, nechty upraviť a ošetriť a znova aplikovať protetiku na čas potrebný k dorasteniu poškodeného nechtu, či opakovanú aplikáciu v prípade trvale poškodeného nechtu.

Protetika sa využíva pri čiastočnej strate nechtu, citlivom a bolestivom nechtovom lôžku.

Protetika zabezpečí  funkčnosť nechtu , ochranu nechtového lôžka  a  zároveň estetickú funkciu.

Oklúzia defektov v pedikúre

Okluzívne zábaly šetrne ochránia pokožku pred mechanickým tlakom, trením, bolesťou, uzatvoria otvorené praskliny – ragády , odľahčia kurie oko či bolestivý mozoľ. V prvom rade je však nutné postihnuté miesto odborne ošetriť pedikúrou, a následne  aplikovať špeciálne prípravky a okluzívne zábaly, ktoré je potrebné pár dní ponechať na chodidle. Terapiu určíme podľa stavu chodidla.

Okluzívny zábal urýchľuje  efekt hojenia pokožky .

Estetické a relaxačné ošetrenie

Gellak a lakovanie v pedikúre

Upravené nechty sú pre dámy mimoriadne dôležitým doplnkom. V našom salóne ponúkame viaceré možnosti zdobenia a estetickej povrchovej úpravy. V každom prípade je nutná dokonalá príprava nechtov a okolia pred aplikáciou laku či gellaku.

Gellak , Rocklac či Shellac je jednou z najmodernejších metód permanentného lakovania prírodných i krátkych nechtov. Je to  gél, ktorý má konzistenciu skôr ako klasický lak, má dokonalý lesk  a nie je nutné nechty pred aplikáciou prebrusovať ako pri gélovej modeláži. Aplikácia je veľmi jednoduchá a šetrná. Vytvrdenie je nutné v LED lampe, je to rýchle, trvácne  a okamžite suché.

Lakovanie nechtov má stále svoje miesto na trhu. Používame kvalitné laky viacerých svetových značiek. Lak schne na vzduchu do 10 minút.

Wellnes pedikúra

Wellnes pedikúra je komplexná starostlivosť o chodidlá, pokožku a nechty. Vytvorí pre Vás ten najlepší pôžitok vrátane ukľudňujúcého regeneračného kúpeľa, peelingu , detoxikačnej masky, revitalizačnej masky , ktorá vo výhrevných termo rukaviciach zabezpečí hĺbkový prienik vyživujúcich zložiek do pokožky. Wellnes pôžitok je ukončený jemnou masážou s hydratačným krémom. Chodidlá sú zrelaxované a a telo zharmonizované.

Osviežujúce spa esencie čokolády , ktoré sa používajú na túto procedúru , blahodárne pôsobia na zmysly a majú upokojujúce a aromatické vlastnosti.

Wellnes procedúry sú veľkým zdrojom duševnej pohody a relaxu.

Masáž v pedikúre

Úlohou masáže je mechanicky povzbudzovať a zlepšovať krvný obeh v koži a v svaloch, aby sa krv v tkanivách rýchlejšie vymieňala a dostalo sa jej dosť kyslíka a výživy, zvlášť je dôležitá, keď sú nohy unavené a chladné. Masážou sa tiež pôsobí na kožu, ktorá zvláčnie, zvýši sa jej pružnosť a odolnosť proti zmenám teploty.

Po  masáži je obranný systém v pohotovosti, odbúra sa stres, človek ožije a jeho psychický aj fyzický stav sa dostane do rovnováhy, lepšie funguje lymfatický systém.  Telo sa zharmonizuje a zrelaxuje.

Masáže sú v niektorých prípadoch zakázané, preto treba rozlišovať kedy je masáž dovolená a kedy nie.

 

Masáž nôh je dokonalý oddych a uvoľnenie.