Zarastajúce nechty a bolesti chrbtice

Viete, že aj zarastajúce nechty či iné problémy na chodidle,môžu spôsobiť bolesti chrbtice?
Viete, že ak ste aktívny športovec, tak takýto problém Vám obmedzí pohyb a VÁŠ ŠPORTOVÝ VÝKON? (beh, futbal, volejbal, basketbal, tenis atď..) 
Zarastajúce nechty je vhodné riešiť okamžite u skúsenej pedikérky.

Ak trpíte bolestivými  zarastajúcimi nechtami, tak automaticky si boľavé miesto odľahčujete, snažíte sa na to bolestivé miesto nenašľapovať, nevyvíjať tlak.

Pri zarastajúcom nechte na palci, zvyknete našľapovať na vonkajšiu stranu chodidla a nepoužívate palec pri chôdzi a odraze pri kroku.

Ako vybrať športové legíny a bežecké tenisky, ktoré vám nezničia kĺby?

Tým však svoje chodidlo staviate do inej neprirodzenej pozície, zaťažujete príliš iné svaly nohy ako pri správnom zdravom nášľape a chodidlo bude preťažené.  Biomechanika chôdze je teda porušená. Palec vťahujete k prstom a pri dlhodobých problémoch si takto viete palec zdeformovať a vbočiť k prstom, tiež nastáva rotácia v kĺbe. Často sú to bolesti členkov, kolien, bedier i krížovej oblasti. Akýkoľvek problém na chodidle Vám spôsobí diskomfort pri chôdzi.

Na slabých chodidlech silné tělo nevybudujete: pohyblivost nohou - iDNES.cz

STARAJTE SA O SVOJE CHODIDLÁ

Nepodceňujte bolestivé problémy s chodidlami, sledujte i pokles spadnutej klenby, často je to zdroj rôznych pohybových problémov, správneho držania tela, či bolestí chrbtice.

Na chodilo je nutné nahliadať komplexne a brať ju do úvahy ako súčasť celého tela.

V PEDANTE vyriešime Vaše problémy
  • so ZARASTAJÚCIMI NECHTAMI 
  • s rôznymi inými tlakovými problémami ( kurie oko, mozoľ)
  • spravíme DIAGNOSTIKU CHODIDLA 
Ide o jedinečné digitálne vyšetrenie chodidiel na digitálnom skeneri – PODOSKOPE so softvérom, ktorý zachytí tlakové body chodidla.

Na základe zoskenovaného tlakového diagramu chodidiel počítačový program poskytne informácie o deformáciách každého chodidla a vytvorí podklady pre výrobu individuálnych ortopedických vložiek pre jednotlivé chodidlá.

Vložky sú na základe požiadavky upravené pre bežné denné použitie, špeciálne pre šport, turistiku a pre deti.

DIAGNOSTIKA A INDIVIDUÁLNE VLOŽKY

Mohlo by vás zaujímať